Czternaście lat…

Festiwalowa oficjalnie zadebiutowała w październiku 2004 r. przy okazji szóstej edycji Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego. Redagują ją uczniowie radomskich szkół średnich pod okiem polonisty, Jarosława Basaja.

 W kolejnych latach gazeta była wydawana także przy okazji Festiwalu Premier – Radom Odważny czy Targów Nowej Dramaturgii. Tworzona wspólnymi siłami przez przyjaciół Teatru, miłośników dziennikarstwa, uczniów radomskich szkół ponadgimnazjalnych niezmiennie towarzyszy Festiwalowi Gombrowiczowskiemu do dziś. Kolejne numery gazety – tworzone ofiarnie przez młodych dziennikarzy – wychodzą w trakcie imprezy codziennie.

Tak o naszym skromnym wydawnictwie napisała Pani Anna Kulpa w książce pt. Marzyć, znaczy tworzyć…

Jest nam niezmiernie miło, że zostaliśmy w taki sposób zauważeni w monografii dotyczącej radomskiego teatru. Dziękujemy.

W tym roku redAkcję Festiwalowej tworzą uczniowie czterech radomskich szkół: Zespołu Szkół Budowlanych, Technikum TEB Edukacja, IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tytusa Chałubińskiego oraz Społecznego Gimnazjum STO.

Gazetka oraz relacje w internecie przygotowywane będą w ramach warsztatów dziennikarsko-filmowych. Codziennie zaprosimy Państwa do rozmów i wyrażania opinii o spektaklach, przeprowadzimy wywiady z aktorami, reżyserami i innymi twórcami. Będziemy prowadzić relacje na żywo w internecie i realizować film dokumentalny o całym wydarzeniu. Naszą pasją podzielimy się z Państwem na łamach Festiwalowej.

Do zobaczenia, wysłuchania i przeczytania!

redAkcja

zobacz tekst w wersji drukowanej